VİZYONUMUZ: Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin egzersiz ve spor faaliyetlerindeki becerilerinin geliştirilip, bağımsızlıklarını akranları seviyesine getirmektir.

MİSYONUMUZ: Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde, uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak ince ve kaba motor becerilerinin gelişimi, serbest zaman faaliyetlerinin değerlendirilmesine katkı, sosyal iletişim becerilerinin gelişimine katkı ve yetenek değerlendirmesine göre özel sporcular federasyonunun düzenlediği yarışmalara sporcu hazırlamaktır.

AMAÇLAR:

  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak sporda denge gelişimini sağlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak sporda koordinasyon gelişimini sağlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak sporda esneklik gelişimini sağlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak ferdi spor dallarında gelişimini sağlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak top ile yapılan spor çalışmalarının gelişimini sağlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak bisiklet binme, paten sürme, scooter sürme, masa tenisi oynama becerilerini bireye kazandırıp serbest zaman faaliyetlerinin değerlendirilmesine katkı sağlamak.
  • Otizm spektrum bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak sosyal iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağlamak.
  • Otizm spektrum bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin öğretiminde uygulamalı davranış analizi temelli yöntem ve teknikleri kullanarak özel sporcular federasyonunun otizm spektrum bozukluğu gösteren bireyler için atletizm ve masa tenisi dalında düzenlediği yarışmalara yarışmacı hazırlamak.
  • Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocuk/bireylerin fiziksel gelişimini takip etmek için boy ve kilo ile ilgili güncel veriler tutarak gerekli önlemler almaktır.
To Top